مسئول قانون ماشین قوانین قانونی اخبار اجتماعی

مسئول: قانون ماشین قوانین قانونی اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری پنجاه‌سال تنوع‌طلبی!

دنی ویلنو، نویسنده و کارگردان کانادایی در سال ١٩٦٧ به دنیا آمد و درحال حاضر ٥٠ سال دارد. ویلنو که در کِبِک کانادا به دنیا آمده، یکی از تنوع طلب ترین کارگردا

پنجاه‌سال تنوع‌طلبی!

پنجاه سال تنوع طلبی!

عبارات مهم : جایزه

دنی ویلنو، نویسنده و کارگردان کانادایی در سال ١٩٦٧ به دنیا آمد و درحال حاضر ٥٠ سال دارد. ویلنو که در کِبِک کانادا به دنیا آمده، یکی از تنوع طلب ترین کارگردان هایی است که تاریخ سینما به خود دیده. او در کارنامه هنری اش تجربه کار در ژانرهای متفاوت بسیاری را دارد.

پنجاه‌سال تنوع‌طلبی!

فیلم های اولیه او در ژانر درام- معمایی بود، ولی او در ادامه مسیر کاری اش فیلم هایی در ژانر اکشن- جنایی، علمی- تخیلی و سورئال نیز ساخته است! قسمت دوم بلید رانر تلاش دیگری است از ویلنو در ادامه این مسیر عجیب و غریب و شگفت انگیز.

درباره فیلم های ویلنو گفته اند که با وجود این که آثار این فیلمساز در ظاهر با هم تفاوت های فراوانی دارد، ولی در عین حال با اندکی تدقیق می توان عنصرهای یکسان زیادی هم در فیلم های او یافت. فیلم های ویلنو همواره تعلیق عجیبی در خود دارند و اکثرا هم با یک آخر بندی غافلگیر کننده به اتمام می رسند. کارشناسان و منتقدان سینما او را یکی از عالی ترین سازنده های فیلم های مستقل می دانند.

ویلنو کارنامه بسیار پرباری دارد. نخستین بار نام او با فیلم آتش ها که در زبان انگلیسی با اسم ویران شده است اکران شد بر سر زبان ها افتاد. آتش ها نامزد جایزه اسکار عالی ترین فیلم غیرانگلیسی زبان شد. ولی ویلنو شهرتش را بی شک مدیون فیلم بی نظیر زندانیان است.

زندانیان ویلنو را به دنیا معرفی کرد. فیلم نامزد سه جایزه اسکار شد و هم اکنون از نظر اعضای سایت ای ام دی بی یکی از ۲۵۰ فیلم برتر تاریخ سینماست. ویلنو سپس فیلم غیرمتعارف دشمن را ساخت. فیلمی سورئال که جایی در محدوده سینمای ترنس مالیک و دیوید لینچ قرار می گیرد. ویلنو سپس به سراغ اکشن- جنایی سیکاریو رفت که با استقبال بالای منتقدان روبه رو و نامزد سه جایزه اسکار شد. سیکاریو اکشنی غیرمتعارف است که مثل فیلم های قبلی ویلنو بحث هایی کاملا جدی را راجع به عدالت و انتقام طلبی و مرز باریک میان این دو مطرح می کند. ویلنو کار روی پروژه بعدی اش را بلافاصله بعد از سیکاریو شروع کرد. ورود فیلمی در ژانر علمی- تخیلی با مایه های فلسفی زیاد است که با استقبال تماشاگران و منتقدان همراه بود و درنهایت موفق شد نامزد ٦ جایزه اسکار ازجمله عالی ترین فیلم شود. این فیلم بعد از ویران شده است و زندانیان، سومین فیلم ویلنو است که در میان ۲۵۰ فیلم برتر سایت ای ام دی بی قرار گرفته است.

دنی ویلنو، نویسنده و کارگردان کانادایی در سال ١٩٦٧ به دنیا آمد و درحال حاضر ٥٠ سال دارد. ویلنو که در کِبِک کانادا به دنیا آمده، یکی از تنوع طلب ترین کارگردا

روزنامه شهروند

واژه های کلیدی: جایزه | استقبال | منتقدان | نامزد اسکار | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs